KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052107
nr 1405 2107
Ebba Orstadius
(1885-1960), Sverige
Landskap, Signerad. Akvarell. Bladets mått: 35x48cm, yttermått inklusive ram: 52x62cm
Ebba Orstadius, svensk målare, tecknare och skulptör född 1885, död 1960.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:31:49
20/6 22:33:46
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Ebba Orstadius
Läs mer om Ebba Orstadius